Mój nowy najważniejszy projekt – własny blog

Jaram się, jak Kinga Rusin afterem po Oscarach! Często pytacie, gdzie można poczytać o tym, o czym mówię na konferencjach. Od dziś mogę odpowiadać z dumą: na moim blogu. A po co mi blog? Powodów jest co najmniej kilka, o każdym napiszę parę zdań poniżej. Linki otwierają się w nowym oknie, więc możesz klikać do woli.

Znam internet od środka

Czy Facebook nas podsłuchuje, żeby wyświetlać reklamy? Zazwyczaj wygląda to podobnie: rozmawiasz o produkcie, np. telefonie i nagle wszędzie widzisz reklamy tego modelu. Jak to się dzieje? Czy to legalne? Długi, ale bardzo konkretny tekst.

Ludzie od marketingu żyją w bańce i jeszcze się tym chwalą. Dlaczego się ich czepiam? Zobacz na przykładzie reakcji na reklamę Gucci.

Robię szalone akcje reklamowe. W końcu mogę opowiedzieć o nich więcej

Za darmo dobiliśmy do 10 mln odsłon na TikToku. Firmy w Polsce się go boją, a my wjechaliśmy tam z buta. Jak to zrobiliśmy? O śmieszkach, kulisach i innych firmach opowiadam w fajnym tekście.

Reklama na Pornhubie to była głośna akcja. W końcu napisałem poradnik krok po kroku, który powie ci jak tam się promować. No i pokazuję statystyki, fakturę, a nawet wspominam o koncie premium. Wszystko w jakieś 10 minut, zobacz.

Czy czasem stresuję się przed wystąpieniami? Zazwyczaj nie, ale TEDx w Katowicach był zupełnie inny i tak sobie z tym poradziłem.

Znajduję fajne badania, teksty i materiały

To właśnie dlatego stworzyłem zbiór 7 prezentacji o marketingu, które musisz zobaczyć. Będzie ich więcej, bo planuję dorzucać regularnie. I nie ma tam żadnej mojej.

Co czytać? Przygotowałem 15 najlepszych blogów o marketingu i żaden z nich nie zapłacił mi za polecenie. Każdy z nich powinien być obowiązkową lekturą ludzi od reklamy. Sprawdź koniecznie.

Jak Polacy płacą za zakupy w internecie? Który dzień jest najlepszy na wpisy na Twitterze? Zobacz najciekawsze statystyki z raportu Digital 2020. Wszystko z moim komentarzem.

W końcu mogę gdzieś spisać to, co robię

Zakładka o mnie ma sporo tekstu i zdjęć. Ale czy to źle? Zawsze w magazynach drukowanych i portalach musiałem opowiadać o sobie w skrócie. Tu w końcu dałem upust swojemu ego. Albo po prostu zebrałem akcje, w których brałem udział.

Przy okazji możesz zapisać się na mój newsletter, który będzie wypełniony wiedzą. Nie tylko z mojego bloga, ale w ogóle taką, którą inspiruję się na co dzień. No i wysyłam dwa darmowe poradniki, tylko dla subskrybentów.

Jezu, Biel, skończ już przynudzać

Nie lubię nudy, dlatego nawet regulamin i polityka prywatności są trochę podkręcone. Obawiam się, że za bardzo.

Czy założenie bloga w 2020 to dobry ruch? Może powinienem pisać o czymś innym? Będzie mi miło, jak dasz znać w komentarzach. A jeszcze milej, kiedy podasz dalej adres mojej strony. Niech niesie się dalej, ahoj przygodo!