7 prezentacji o marketingu, które musisz zobaczyć – luty 2020 [wideo]

Co jakiś czas będę podrzucał kilka nowych prezentacji, które po prostu warto obejrzeć. Niektóre będą dla zaawansowanych, inne mogą przedstawiać temat spoza marketingu, ale każda będzie wartościowa. Co mamy tym razem?

1. Kamil Kozieł – Jak nie robić prezentacji, które mogłyby być mailem?

Kamil jest prawdziwym mistrzem prezentacji. Przy każdym spotkaniu sypie ciekawostkami z rękawa, a i czasem podsyła mi fajne materiały. Jeśli zdarza ci się prezentować (nawet na studiach czy w firmie) to koniecznie zobacz to nagranie.


2. Janina Bąk – Ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

Mówienie o statystykach nie musi być nudne! Najlepszym przykładem na to jest Janina, która o liczbach opowiada w sposób tak wyśmienity, że nawet nie zorientujesz się, kiedy minie to 18 minut. PS. Są żarty.


3. Paweł Tkaczyk – Sales pitch w czasach zero-click, czyli o wkładaniu wszystkich jajek do jednego koszyka

Uwielbiam prezentacje Pawła. Jego opowieści wciągają od samego początku. Tym razem ze sceny sprzedał nam… coś związanego ze snem. Krążył wokół tematu przez 20 minut, aż jednym slajdem połączył wszystkie historie i wywołał wielki ERROR w mózgach słuchaczy. Każdy zajmujący się sprzedażą powinien notować w trakcie oglądania.


4. Tomasz Palak – Prawo i social media

Czy prawnicy to ci wstrętni ludzie, którzy psują nam strony wyskakującymi okienkami o ciasteczkach? Pewnie niektórzy tak, ale Tomek jest jednym z najbardziej ludzkich i wyluzowanych w tym ich zagadkowym świecie. Tu mówi o zapożyczeniach, prawie cytatu i innych sprawach, które musisz wiedzieć działając w internecie.


5. Maciej Lewiński – Personalizacja, jakiej wymagają klienci

Dlaczego Amazon personalizuje swoją stronę główną? Co wspólnego z nimi ma strona, która skutecznie sprzedaje szkolenia z Google Analytics? Fajna prelekcja z konkretnymi rozwiązaniami, które możesz wdrożyć u siebie.


6. Will Stephen – How to sound smart in your TEDx Talk

Jak to jest, że niektórzy po prostu brzmią mądrze? Politycy, prelegenci, dziennikarze, gwiazdy? Prezentacja bardzo prześmiewcza, ale na pewno oprócz śmiechu zareagujesz też zaskoczeniem. Gwarantuję, że zapamiętasz to wideo.


7. Piotr Zielonka – Kiedy strata cieszy a zysk martwi?

Dlaczego człowiek, który wychodzi bez szwanku z wypadku, cieszy się mimo, że właśnie zniszczył samochód? Uwielbiam go słuchać. Zdecydowanie nie jest to „typowy profesor”.


Jeśli chcesz narzekać, że jest wiele lepszych prezentacji, albo że TEDx już dawno się skończył, to zapraszam do komentarzy. Zajrzę tam za dwa lata, kiedy kolejny raz będę pisał o dobrych wystąpieniach. A tak poważnie – jeśli masz coś inspirującego to daj znać, chętnie wrzucę do następnego zestawienia.